KONTAKT

PRO MÉDIA

Mgr. Martin Sýkora

Tel.: +420 724 525 045

TISKOVÉ ZPRÁVY

Právník a hradecký patriot Jan Holásek se bude ucházet o křeslo v Senátu PČR

05.05.2020

Nezávislý kandidát do senátu s podporou Hradeckého demokratického klubu, politického hnutí Senátor 21, TOP 09 a Liberálně ekologické strany dnešním dnem oficiálně oznámil kandidaturu do Senátu PČR. Rodák z metropole královéhradeckého kraje, právník s rozsáhlými mezinárodními zkušenostmi, člen hradeckého zastupitelstva a Správní rady Univerzity Hradec Králové se opírá o širokou podporu čelných představitelů královéhradecké veřejné, ekonomické, kulturní a sportovní sféry a mnoha dalších obyvatel krajského města a jeho okolí. Ke své kandidatuře Jan Holásek uvádí: „Jako senátor bych chtěl dosáhnout toho, aby byl hlas Hradce Králové v senátu slyšet a aby senát ještě více naplňoval svoji roli horní komory našeho parlamentu, jejímž posláním je především kontrola kvality přijímaných zákonů, zachování právního státu a aktivní působení České republiky v Evropě”.

„Každou úspěšnou kampaň musí tvořit konstruktivní program, který Hradci a okolí opravdu reálně pomůže. Prioritou Jana Holáska je to, aby byl Hradec a jeho nejbližší okolí v senátu aktivně a plnohodnotně zastoupen, aby Hradec jako Salon republiky nebyl jen záležitostí minulosti a aby byl Hradec Králové a okolí atraktivním místem k životu, ze kterého se neodchází za lepším jinam. „Mým cílem je práce nejen v horní komoře parlamentu, ale především v regionu a zejména pro region. Hradec Králové mě vychoval a nasměroval tam, kde jsem teď a rád bych pro celé Hradecko využil znalostí a zkušeností, které se mi dosud podařilo v profesní dráze nabýt” doplnil Jan Holásek.

Pro každý úspěch je potřebný silný tým a podporovatelé. I proto je velmi motivující, že kandidaturu Jana Holáska podporuje celá řada místních i nadregionálních osobností. „Jestli je někdo z Hradce Králové vhodným kandidátem do senátu, pak je to Honza Holásek. Známe se spousty let a vím, že je to nejen renomovaný právník, ale zejména Hradečák tělem i duší a férový chlap co drží slovo. Je to hradecký patriot s velkým P,” hodnotí kandidaturu ředitelka tradiční